نسخه چاپي ارسال به دوست

معاون فرماندار شهرستان مینودشت:
مهارت کلید اشتغال در بین جوانان و فارغ التحصیلان است

معاون فرماندار شهرستان مینودشت گفت: مهارت کلید اشتغال در بین جوانان و فارغ التحصیلان است.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان مینودشت، جلسه شورای مهارت با حضور معاون فرماندار و روسای کلیه ادارات عضو کارگروه اشتغال در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان مینودشت برگزار شد.

سید ابوالفضل حسینی نیا معاون فرمانداری مینودشت گفت: یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری وجود بیکاری در جامعه مخصوصا در بین جوانان و فارغ التحصیلان می باشد که حل این مشکل با مهارت آموزی و تربیت نیروی انسانی ماهر امکانپذیر می باشد.

وی مهارت را کلید اشتغال در بین جوانان و فارغ التحصیلان دانست و افزود: تا زمانی که به سوی مهارت آموزی گام برنداریم وضعیت بیکاری در جامعه حل نخواهد شد. با آموزش های مهارتی زمینه بروز خلاقیت و نوآوری و توسعه جامعه هموار خواهد شد.

 وی افزود: بنابراین برای تقویت آموزشهای مهارتی باید ازتمام ظرفیت دستگاههای اجرایی استفاده بهینه گردد.

داود ممشلی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان مینودشت گفت: در حال حاضر کشور با چالش بزرگ بی مهارتی بخصوص در بین فارغ التحصیلان و جوانان مواجهه است.

وی افزود: بنابراین برای رفع این موضوع با هم گرایی، هم افزایی دستگاههای عضو کار گروه اشتغال می توان گامهای موثری در زمینه اشتغال و مهارت آموزی برداشت.

وی اظهار داشت: از دستگاه های عضو کارگروه اشتغال انتظار می رود در جهت همه گیر نمودن فرهنگ مهارت آموزی همکاری لازم را با مجموعه آموزش فنی و حرفه ای داشته باشند.

در پایان اعضای شورای مهارت نقطه نظرات خود را بیان نمودند.


تاریخ درج خبر : سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ٠٩:٣٠ | تعداد نمایش خبر : 1886
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: